Taśmy Elektroizolacyjne

Taśmy PCV są najczęściej wybierane przez Klientów z branży motoryzacyjnej, budowlanej, a także przemysłu elektrycznego i rolnictwa. Oferowane wyroby są chętnie wybierane ze względu na ich uniwersalne zastosowanie. Można je wykorzystać nie tylko do oplatania czy owijania przewodów, ale również do łączenia lub uszczelniania różnych powierzchni. Taśmy PCV Scapa to podstawowe wyposażenie każdego profesjonalisty i majsterkowicza, gdyż produkty wyróżniają się doskonałą siłą przylegania i wytrzymałością dielektrycznego. Co więcej, wyroby są bardzo odporne na przecieranie, uszkodzenia mechaniczne, a także na korozję i wilgoć, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat.

Taśmy PCV Scapa mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów. Najczęściej stosuje się je do mocowania i izolacji instalacji wentylacyjnych, elektrycznych, grzewczych i klimatyzacyjnych. Dzięki rozbudowanemu asortymentowi można się nimi posługiwać podczas wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych czynności naprawczych.

Taśmy PCV mogą być stosowane między innymi do:
• kodowania kolorami,
• wzmacniania,
• serwisowania instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
• maskowania przy malowaniu i piaskowaniu,
• owijania prętów, drutów, rurek,
• oznaczania linii ciągów komunikacyjnych.

Co więcej, taśmy PCV Scapa pełnią funkcję informacyjną – za ich pomocą można wyznaczyć linie boisk halowych, a także komunikować o ewentualnym zagrożeniu. W branży logistycznej są wykorzystywane do wydzielania specjalnych stref i obszarów o różnym stopniu niebezpieczeństwa. Taśmy PCV Scapa są najlepszym rozwiązaniem tam, gdzie ważne jest bezpieczeństwo środowiska naturalnego, ponieważ są produkowane przy użyciu materiałów przyjaznych środowisku ( substraty bezołowiowe, linery na bazie wody, barwniki organiczne). Do niskich i ujemnych temperatur Scapa zaleca stosowanie taśm polietylenowych (PE). Taśmy PE pozwalają także skutecznie chronić rury przed korozją i zabezpieczać przed skraplaniem się wody na powierzchni rur.